Klub Gier Planszowych – Siemianowice Śląskie

Od 2015 roku w SCK – Parku Tradycji funkcjonuje pierwszy w Siemianowicach Klub Gier Planszowych.

Na spotkania przychodzą zarówno najbardziej doświadczeni i cenieni gracze z Siemianowic jak i sąsiednich miast, jak i osoby stawiające swoje „pierwsze kroki”  w świecie gier planszowych. Osoby dorosłe, młodzież, dzieci.

Oprócz regularnych spotkań członkowie klubu w ostatnim czasie odwiedzili również dzieci w szkołach w Sosnowcu oraz Siemianowicach Śląskich pokazując uczniom jak można świetnie się bawić bez komputera.

Podczas ferii zimowych oraz wakacji organizujemy specjalne spotkania z grami planszowymi dla dzieci.

W 2016 roku na wydarzenia plenerowe organizowane przez Siemianowickie Centrum Kultury przygotowaliśmy trzy wielkoformatowe gry planszowe.

W 2016 roku przy aktywnym uczestnictwie osób z klubu Siemianowickie Centrum Kultury zorganizowało pierwszą edycję „Fantastycznego Weekendu”, który w całości poświęcony był grom planszowym. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne inne atrakcje (projekcje filmów, gra fabularna na żywo – LARP, escape room, konkursy, warsztaty plastyczne dla dzieci). Kolejna edycja Fantastycznego weekendu odbędzie się 8-9 kwietnia 2017 r.

Podczas INDUSTRIADY 2016 miała swoją premierę gra planszowa, którą przygotowali członkowie naszego klubu – „Corny jak śwynto ziymia”.

Zapraszamy!

SCK – Park Tradycji

Ul. Orzeszkowej 12

Siemianowice Śląskie

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.facebook.com/groups/1387318084900077/

Udostępnij Tweetnij