I Szkolny Turniej Gier Historycznych

9 listopada, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbył się I Szkolny Turniej Gier Historycznych zorganizowany przez Szkolny Klub Gier Planszowych „Planszopernik„. 

By przygotować się do turnieju, w którym wzięło udział prawie 30 uczniów (po dwóch z każdej klasy) odbyły się, dwa tygodnie wcześniej, zajęcia przygotowawcze, podczas których można było się nauczyć zasad i rozegrać kilka partii w poznane gry.

Grami w których rywalizowali młodzi znawcy historii, były: „Timeline-Polska”, gra prezentująca wydarzenia z historii naszego kraju od powstania Biskupina na naszych ziemiach, aż po czasy najnowsze oraz „111 Alarm dla Warszawy”, gra pozwalająca przybliżyć realia walki powietrznej we wrześniu 1939r. Szczególną atrakcją była możliwość rozgrywania pojedynków w tej grze, na planszy wielkoformatowej!!! Rozgrywki były emocjonujące i trwały ponad 2 godziny. Pierwsze cztery miejsca zostały nagrodzone – grami planszowymi, które ufundowały wydawnictwa: Rebel, IPN, Trefl oraz Portal.

Udostępnij Tweetnij