grajMY :) 10 marca 2017

W piątek, 11 marca, dzięki „Fundacji ING Dzieciom”, odbył się zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny ZSS nr 3 w Bytomiu – Edterek,Integracyjny Festiwal Gier Planszowych „grajMY”. W Festiwalu wzięły udział dzieciaki z: Edterka, ZSS Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 1 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 6 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkolnego Klubu „Planszopernik”.

grajmy2017a

Na początku imprezy zostały zaprezentowane grafiki – karty do gry Speed Cups, które zostały wykonane przez uczniów z placówek biorących udział w Festiwalu. Zostały one także przetestowane i jak się okazało – świetnie się sprawdzały w grze:)

grajmy2017a1

Następnie uczestnicy imprezy zasiedli do stołów, by wspólnie zapoznać się z przygotowanymi dla nich grami planszowymi.

grajmy2017a12

Prócz gier „stolikowych”, można była zagrać w cztery gry wielkoformatowe, czyli takie na który stolik przeważnie nie wystarcza:) Były to „Speed Cupsy”, Spaghetti”, Antywirus” oraz przygotowana specjalnie na tą okazję przez firmę „Granna” – gra „Grzybobranie”.

grajmy2017a13

Po półtoragodzinnych rozgrywkach, można było zjeść co nieco:) A także odbył się wybór gry – która uczestnikom Festiwalu najbardziej się spodobała. Specjalną „Złotą Kostkę”, po zaciekłym boju:) zdobyła gra „Smok Diego”.

grajmy2017a13a

Na koniec wszyscy otrzymali od lwa Lucjana i przedstawiciela „Fundacji ING Dzieciom”specjalne kostki – pamiątki Festiwalu, grę dla szkoły oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia:)

grajmy2017a13aa

Przyglądając się uśmiechniętym buziom, podczas zabawy z grami – możemy mniemać, że impreza się wszystkim spodobała. I mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna jej edycja:)

grajmy2017a13aaa

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w organizację tej imprezy. Szczególnie jeszcze raz dziękujemy „Fundacji ING Dzieciom”, a także naszym przyjaciołom –Teosowi, Mateuszowi i Marcie, przedstawicielowi wydawnictwa Granna, uczennicom VII LO w Bytomiu, członkom Klubu Planszopernik, oraz lwu Lucjanowi.Byliście wspaniali:) Dziękujemy!!! 

A potem wszyscy razem graliśmy do 2 w nocy na Silesia by Night :):)

Udostępnij Tweetnij